Özsoy Hırdavat'a Hoşgeldiniz!

Menü

Gazaltı Kaynağı  , gazaltı kaynak teli ve kaynak yapılan parçaların üzerinden geçen elektrik akımı sayesinde oluşan yüksek ısıyla eriyen elektrodun, parçaları birbirine kaynatması olayına denir.  Kaynağın yapıldığı birleşim alanına kesintisiz şekilde verilen gazaltı kaynak teli,  erirken bir taraftan yine bu bölgeye verilen koruyucu gaz ile atmosfer etkisi kesilir. Böylece sağlam bir kaynak oluşması sağlanır.

Gazaltı Teli

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Filtreleme

Gazaltı Teli

kategorisi içeriğindeki ürünler listeleniyor

Sırala

Görünüm

Katalog görünümü

Liste görünümü

Gazaltı kaynak teli dış atmosfer etkisini kesen gaz altında çalıştığı için yapılan bu işleme gazaltı kaynağı denmiştir.

MIG / MAG Nedir?
Kaynak esnasında kullanılan gaz eğer inert gazlardan ise MIG (Metal Inert Gas), aktif gaz ise MAG(Metal Aktif Gaz) adını alır.  


MIG / MAG Keşfi
Daha önceki yöntemlerde cüruf, paso atma sırasındaki olumsuzluklar  kaynak kullanan şirketleri 
yeni yöntemler aramak zorunda bıraktı. Elektrodu sürekli değiştirmek zorunda olmak bununla birlikte atmosferdeki gazlardan korunmak ayrıca oluşan pasoyu temizlemek ekstra yük getirmekteydi.


Daha sonra yukarıda saydığımız zorlukları ortadan kaldıran günümüze MIG olarak bilinen daha önce S.I.G.M.A. olarak adlandırılan gazalatı kaynağı keşfedildi. Gazaltı kaynağı makinelerinin daha düşük maliyetli hale gelmesiyle çok yaygın olarak kullanılmaya başlandı. CO2 gazının kullanılmaya başlanması ile de MAG Yöntemi ortaya çıktı.


Avantajları
Makaraya sarılı tel kaynak sırasında süreklilik sağlar.  Kaynağı yapan kişi sürekli elektrot değiştirmek zorunda kalmaz ayrıca cüruf oluşmadığı için kaynak bölgesini temizlemeye gerek yoktur. Bu da zaman konusunda büyük avantaj sağlar.